Sosyal Taraftar Rekabeti

Taraftar Takım Browserı Edinin !

Taraftar browserları nedir ? Taraftar tarayıcılar nasıl yüklenir ? Taraftarlara yönelik yapılan İnternet tarayıcıları şu dönemlerde çok popüler olmaya başladı. Bu etkileşimin altında yatan browser firmalarının kullanıcı sayısını artırmak istemeleri mi yoksa hangi takımın taraftarı İnternet ile ne kadar alakalı sorusuna cevap aramaları mı ?

besiktasbrowseraksiyazarjpg
beşiktaş taraftar browserı ve takım browserları aksiyazar.com da

Browser İnternet tarayıcısı anlamına gelmektedir. Bilinen ünlü browserlerı şu şekilde sıralayabiliriz.
İnternet Explorer, Google Chrome, Yandex Browser, Firefox Mozilla, Safari, Opera ..

Yukarıda belirttiğim arama motoru hizmeti veren firmaların geliştirdiği browserları bilgisayarınıza indirip kullana bilmektesiniz. Arama motoru hizmeti veren ama browser geliştirmeyen bir çok sitede bulmanız mümkün tabi ki. Örneğin ; Hakia.com gibi

Gelişmiş tarayıcılarda görsel, video ,blog, haber, harita, disk alanı, çeviri ve takvim gibi hizmetlerde sunulmaktadır. İnternette sadece video arama veya uygulama arama gibi özel kategorilerde hizmet veren arama motorları da bulunmaktadır.

Yandex Türkiye piyasasına hızlı girmesiyle birlikte arama motorları arasında kıyasıya rekabet başladı. Bu durum kullanıcıya daha hızlı hizmet olarak geri dönmektedir. Televizyonlarda bu arama motorlarının reklamını görür olduk. Taraftar browserda kullanıcı kazanmak için yapılmış bir yöntem. Büyük firmaların bu tarz reklam ve kullanıcı kazanma amacında olması gerekiyor mu tartışılır fakat televizyonlarda bir hastanenin reklamını görebiliyorsak, browser reklamı görmek normal geliyor.

Taraftar tarayıcılarına nasıl ulaşacaksınız ?

Galatasaray Google Arama – www.galatasarayarama.com
Fenerbahçe Google Arama – www.fenerbahcearama.com
Beşiktaş Google Arama – www.besiktasarama.com
Trabzon Google Arama – www.tsgoogle.com

Galatasaray Yandex Browser – www.gsyandex.com
Fenerbahçe Yandex Browser – www.fbyandex.com.tr
Beşiktaş Yandex Browser – www.bjkyandex.com

besiktasaksiyazar                galatasarayaksiyazar               fenerbahceaksiyazar               Trabzonsporaksiyazar
Beşiktaş Browser        Galatasaray Browser        Fenerbahçe Browser            Trabzon Browser

Taraftar Browserlarda neler var ?

Takımınızın resmi sitesine ulaşabilir ve kısa haberlerini browser üzerinden takip edebilirsiniz.
Takımınızın tarihinde bugün kısmından takımınız ile ilişkinizi daha duygusal hale getirebilirsiniz.
Takımınıza haritada ulaşabilir, trafik bilgisi alabilir, borsa ve kurları takip edebilir, anasayfanız olarak belirleyebilirsiniz.
Takımınızın ürünleri ve kampanyaları hakkında bilgi alabilirsiniz.
Takımınızın puan durumu ve karşılaşma durumunu gerçek zamanlı takip edebilirsiniz.
Takımınızın fan sayfalarını ve sosyal medyadaki aktivitelerini görüntüleyebilirsiniz.
Takımızın yayına çıkardığı dergi, youtube videoları, resmi sitesindeki duyuru ve haberleri görebilirsiniz.
Takım taraftarları hangi browserları kullanıyor istatistik bilgisine kolayca ulabilirsiniz.

Takımızın internetteki rekabetini sorgula http://metrica.yandex.com.tr

aksiyazartaraftarrekabetiGalatasaray takım browser, Fenerbahçe takım browser, Beşiktaş takım browser, Trabzon takım browser, Bursaspor takım browser, Eskişehir takım browser, Gençlerbirliği takım browser, Kasımpaşa takım browser, Antalyaspor takım browser, Kayserispor takım browser, Sivasspor takım browser, İstanbul BŞB takım browser, Akhisar Belediyespor takım browser, Mersin İY takım browser, Orduspor takım browser, S.B. Elazığspor takım browser, K.Karabükspor takım browser, Gaziantepspor takım browser, Manisaspor takım browser, Rizespor takım browser, Ankaragücüspor takım browser, K.Erciyes takım browser, Samsunspor takım browser, Adanaspor takım browser, Karşıyaka takım browser, Göztepe takım browser …

Sizde takımınızın browserını eksik olduğunu düşünüyorsanız bize yardımcı olup ilgili linki yorum yazarak paylaşabilirsiniz. İlgili link browser bölümüne eklenecektir.

Gstarayici

Taraftarlar takım ürünlerini satın alarak takımlarına yardımcı olabilmektedir. Sosyal medyada takımına destek vermek isteyen kişiler takımının resmi sitesinden Facebook, Twitter, Google+ gibi paylaşımlarına dikkat çekebilir. Sosyal medyada takımının taraftarını göstermek için bu rekabete browser kullanarak destek verebilirsin. Yakın bir zamanda bu rekabeti mail adreslerinde veya gelişecek yeni sistemlerde görebiliriz.

Yandex Üniversite arama motorunuda bir göz atın derim. Üniversite Yandex

Saygılarımla.

Yazar: Murat

1982 doğumlu İnternet sistemleri ve yazılımı konularında uzman Uludağ üniversitesi mezunu Murat GÜLÇİÇEK Google+ Profili

1 thought on “Sosyal Taraftar Rekabeti

    ugursar

    (27 Nisan 2013 - 16:41)

    beşiktaş tarayıcısı indirdim memnunum fakat yandex türkiye de yayılıyor google a kıyasla tam sonuçları doğru çıkarmıyor, yandex yetersiz kalıyor sanırım.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir