Jobs’un hayali tehlikede!

10.04.2013 tarihinde Teknoloji kategorisine eklenmiş, Kişi Okumuş ve 0 Yorum Yapılmış.

Steve Jobs hayatta iken dünyanın en iyi ve teknolojik ofis binasını kurmak istemesi herkes tarafından biliniyor. Apple şirketinin merkezi olacak bu projenin hayata geçirilmemesinde büyük engel inşa fiyatının çok yüksek olmasıydı. Steve Jobs ‘un Apple merkezi yapmak istediği bina uzay gemisini andırıyor. Steve Jobs yaşasaydı büyük ihtimalle hayata geçirilecek projenin tutarı üç milyar dolar. Şu an itibariyle 5 milyar dolar gibi bir ücrete bitecek Apple galactica’nın yapılması zor gözüküyor.

apple ofis binası
Bloomberg’in, ismini açıklamak istemeyen Apple yetkililerine dayandırdığı habere bakılırsa daha önce 2015’de tamamlanacağı açıklanan merkezin 2016’dan önce inşa edilmesi mümkün görünmüyor.

Firmaya ait 176 hektar alanda inşa edilmesi planlanan merkezle ilgili ilk tanıtımı 2011 yılında bizzat Steve Jobs yapmıştı.

O günlerde inşa edileceğine kesin gözüyle bakılan merkez bugün Jobs’un ölümü ve firmanın karlarındaki düşüşün ardından tehlikeye girmiş durumda.

Dolaylı yoldan ve gayri resmi bir şekilde de olsa Apple yetkililerinden gelen bu açıklama, firma içi güç mücadelelerinin sonucu yapılmış olabilir: Hisse senedi değerlerinin düşmesinden endişe eden hissedarların bir süredir firma yönetimine baskı yaparak harcamaların kısılması, üretim maliyetinin düşürülmesi ve karların arttırılması konusunda baskı yaptığı biliniyor.

 

Yazar Hakkında
Mehmet Emre Baş

Yazar : Mehmet Emre Baş

Yazar Hakkında : Bloglamaya 2008 yılında başladım. Birşeyler paylaşmak ve bunların okunduğunu bilmek çok güzel bir duygu olduğu için yeni sitelerde de yazmaya başladım. Aksiyazar.com benim için farklı bir tarz olacak. Mehmet Emre Baş Google+ Profili

Yazarın Tüm Yazıları İçin Tıklayınız

Yorumlar
İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz

Üç Artı Bir Tv
 • Twitter@aksiyazar

 • FriendFeed@aksiyazar

 • instagram@aksiyazar

 • Son Yapılan Yorumlar

  Ayakkabı Seçerken Nelere Dikkat Etmeli için beşevler çilingir diyorki;

  topuklu ayakkabı giyemiyorum ...nasıl giyebilirim

  Contorium Bilmecesi için Burak diyorki;

  Mondros değil Honduras

  Türkçe'nin Zenginliği için ege diyorki;

  İngilizcedeki son ek sayisi 678 Turkcedeki 100 İngilizcedeki on ek sayisi 1000in ustunde Turkcede yok Perfect zamanlarinin turkce karsiligi y