TERKEDİŞ MEKTUBU

Başlık yok isim yok hiç bişey yok..Hatta kim benim benliğimi ve varoluşumu kanıtlayabilir ki.. belki aslında ben de yokumdur. Fiziksel manada yok oluş değil ki bu hemen cevaplamaya kalkıyorsun, duygusal manada ruhsal manada çırpındıkça battığın elini kolunu kaptırdığın bir çöplük gibi kayboluşum.. Ben bittim, tükendim artık bişey isteme benden veremem ..Bende benden bir parça daha kalmadı ..Ellerim parçalandı, tırnaklarıma kan doldu , gözyaşlarımın tuzu yanağıma uzun yaradan yollar çizdi sana ulaşmaya , bildiğim senin önündeki duvardan taştan kış gibi soğuk görünen seni aşmaya, beni sevmeni sağlamaya çalışırken.. Hiç bir zaman yılmadım tükenmedim seni sevmekten beni acıta acıta ağlata ağlata sevmenden. Ama artık bittim ben ..
Serin sularda olmak istiyorum, ucu bucağı olmayan serin mavi-yeşil sularda acele etmeden süzüle süzüle yüzmek..özgür olmak rüzgarı, denizi, güneşi hissetmek ..İçinde boğulmak üzere olduğum hayalkırıklığında yapayalnızım oysa..Duy sesimi, tut elimi diye deli gibi bağırdığım ağlayarak kendimi parçaladığım geceler de geçti artık. çığlık bile atamıyorum. Artık beni sevmeni istemiyorum, benim olmanı, senin olmayı ,hissetmeyi sevdiğim aitlik duygusunu, senden ben istiyorum diye lütfederek ince bir alayla karışık yapacağın hiç bişeyi istemiyorum. Sessizce, acıtmadan, son bir kere bile olsun ağlatmadan, dokunmadan çık git ve dönme istiyorum.
Çözülmeyen düğümler boğarmış aşkları..Kocaman bir kördüğüm onca sene; onca anı.. hepsi o düğümün ilmekleri arasında sıkışıp kaldı, can çekişirek son nefeslerini veriyorlar. Dedim ya bende benden bişey kalmadı; senden de kalmadı dipsiz bir kuyu gibi gözüken o yaradan başka..O kadar derin ki artık acıyı hissetmek sıradan bir günlük olay sanki..O kadar derinki artık iyileşmeye bile yüz tutmuyor. O kadar derin ki ne vazgeçiliyor ne kabulleniliyor..O kadar çok kazıdım; o kadar çok acıttın ki nefes alsam yanıyor; konuşsam kanıyor; ağlasam kök salıyor içimde..
Rüzgarı arkama alıp koşmak, gitmek istiyorum ..Gerçekten var olmasa bile olduğunu düşündüğüm uçsuz bucaksız denize doğru gitmek ..en azından bir amacım var demek..En azından taştan duvarları, dikenli telleri, buz gibi kışı arkamda bıraktığımı bilmek..Belki mutlu olmamak ama artık üzülmemek de aynı zamanda.. Ağlamamak, kanamamak..Düştüğüm yerlerde bıraktığım parçaları toplamadan gitmek..Mümkün olsaydı eğer; olabileceğini bilseydim, renklerimi geri isterdim senden bi de gözlerimi.. ama çok geç..Sadece bırak beni, son bir kez bile olsun ağlatmadan, acıtmadan terket ve bir daha da dönme istiyorum..
Evet dönme istiyorum..
ve..
Sakın bana dön deme…

Mektubunun son satırlarıydı bunlar.. Döndü bir kez daha baktı. Uyuyordu, hiç bir şeyden haberi yoktu. Hiçbir zaman olmamıştı ve olmayacaktı da. Dönüş yoktu artık, fırtına kopmuştu ya bir kere. Kapıya doğru yürüdü, eli kapının kolunda bir kaç saniye bir sonraki planını kafasında yeniden gözden geçirdi. Kapıyı açtı ve insanın yüzünü yakan soğuk karşıladı onu sokak kapısında. Son bir kez daha seneleri dolduran anıların yaşandığı eski eve dönüp baktı. İçinde birşey sızlamıştı derinlerde.. Aldırmadı, karar vermişti bir kere, dönemezdi. Hem karar vermek için kaç gece uyumamıştı. Şimdi vazgeçerse o uykusuz geceler boşuna yaşanmış olmayacak mıydı? Peki ya onca sene boşa mı yaşanmıştı, o kadar anı..”Hayır” dedi kendi kendine..”Bundan kurtulmalıyım artık.”.. Yokuş aşağı yürürken aynı kararlılıkla, kar da yağmaya başlamıştı. Ana yola vardığında tırnakları avuçlarını kanatıyordu ama artık geçmişti. Vazgeçemeyecek kadar uzaktaydı neyse ki.. İçinde cesaretinin sarsıntısı ancak özgür olmanın güveniyle…

Yazar: Burcu Olgun

Kendimi ifade edebilmek için çok küçüklüğümden beri yazarım. Şimdiyse gördüklerim, yaşadıklarım, deneyimlediklerim ve hissettiklerimi anlatmak ve bunları başkalarıyla paylaşmak için yazmak istiyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir