The Elder Scrolls V: Skyrim

Bu sabah gözlerimi çok faklı bir dünyada açtım. Adını hiç duymadığım ve haritada hiç görmediğim bir dünya. Skyrim dünyası… Bu dünyada sahip olduğum tek şey iki elle ancak savurabildiğim kılıcım. Ne yapacağımı bilmediğim zamanlar genellikle gökyüzüne bakarım ve dua ederim. Şu anda da böyle bir durumdayım. Gökyüzüne baktım ve  dolunay ışığının altında  garip bir silüet gördüm. Lanet olsun, hiçbir kuş bu kadar büyük olamazdı. Nasıl bir dünyaya uyandım ben, nerdeyim, dolunayın silüetini örten bu göge neyin gölgesi? Taşın arkasına saklandım ve bekledim. Gölge yaklaşıyordu. Gölge yaklaştıkça, az önce ışıklarını farkettiğim kasabadan çığlık sesleri yükselmeye başladı. Kasabanın üstünde bir ateş topu patladı. İnsanların korku dolu çığlıkları, acı dolu çığlıklara dönüştü. Ateşin kaynağını aramaya başladım korku dolu gözlerimle. Lanet olsun, az önceki silüet kasabadaki yanan evlerin ışıkları sayesinde açık açık seçilebiliyordu. İmkansız ama gerçek gördüğüm bir ejderhaydı ve ben ortaçağda yalnız başımaydım.

  Ortaçağ hayranı olan insanların uzun süredir merakla beklediği  ve oynadıklarında işte budur büyüksün Bethesda dedirten The Elder Scrolls oyununun beşinci dünyasından bahsediyorum. Oyun sitelerinin incelemelerinde on puan verdikleri bir oyun düşünün. Bir sene boyunca sıkılmadan oynayabileceğiniz konusunda iddialı açıklamalar. Özetle oyun dünyasına bomba gibi düşmüştü The Elder Scrolls V: Skyrim. Lakin beni bu oyunu oynamaktan alı koyan üç şey vardı: zaman, para ve olmayan laptop. Oyunun orijinal fiyatı 130 TL ile 170 TL arası değişiyor.

Tavsiye edilen istem gereksinimleri ise aşağıdaki gibi;

Tavsiye Edilen Sistem Gereksinimleri

 • İşletim Sistemi: Windows 7/Vista/XP PC (32 veya 64 bit)
 • İşlemci: 4 çekirdekli intel veya eş değer AMD işlemci
 • 4GB  RAM bellek.
 • 6GB Boş Harddisk alanı.
 • DirectX 9.0c desteği, NVIDIA veya AMD ATI ekran kartı, 1GB RAM (Nvidia
  GeForce GTX 260 veya daha üstü; ATI Radeon 4890 veya daha üstü).
 • DirectX destekli ses kartı.

İnternet bağlantısı

 

Özetle bunların hepsini sağlamak için üç ay bekledim ve buna değdi. Sonuç olarak bugün bu yazıyı size ortaçağın ortasından yazıyorum, elimde zar zor taşıdığım bir  kılıç ve yürümekte zorlandığım taşlı topraklı bir yol. Şu an neden bu dünyada olduğumu öğrenmeliyim. Yanan kasabaya doğru gidiyorum belki ejderha nefesinden sağ kurtulabilen bir kaç kişi bulabilir ve bilgi alabilirim. (Oyun torrent sitelerine düşmüş, ben de başkasından duydum)

 

2 thoughts on “The Elder Scrolls V: Skyrim

  Mehmet Emre Baş

  (26 Ocak 2012 - 17:01)

  Laptop mu aldın ibrahim 🙂

  İbrahim

  (26 Ocak 2012 - 19:14)

  evet, sonunda alabildim. ilk işim de bu oyunu oynamak oldu şiddetle tavsiye ediyorum, oyun atmosferi süper.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir