Türk Kadın Profiline Tepki Olarak Doğdum Ben..

Geçenlerde yeni yeni tanıştığım henüz çok ta samimi olmadığım modacı bir arkadaşım aradı. Standart hoş-beş ‘ten sonra malum yeni girdiğimiz 2012 yılının trend rengi olan floresan sarı mı dedi yeşil mi dedi( inan emin değilim) aldığı elbiseyi hiç abartısız 15 dakika boyunca anlattı. Malum fazla samimi değilim kızcağız beni tanımıyor haliyle en iyi niyetiyle kendi için son derece önemli olan rengini tam olarak anlamadığım yeni elbisesinden bahsediyor.
Bense o arada elma çayına tarçında atsam mı lan şekeri de dengeliyormuş, akşam film var mı güzel gidilebilir falan bunları düşünüyorum. Tanıyanlar bilir modadan zerre anlamam ilgi alanlarım arasında hiç olmadı. Alışveriş yapmak denince aklıma mutfak alışverişi gelir keza giysi için bırak avm avm gezmeyi ikinci dükkana dahi girsem afakanların bastığı bir kişiliğim.

Utanarak söylüyorum evet 26 yaşında bir kadınım ve alışveriş yapmaktan nefret ediyorum. Hayatımda yıllardır yer edinmiş hiç bir eşim dostum aile bireylerim annem bana alışverişe gidelim mi cümlesini kurmaz. Alacakları cevabı hem bildiklerinden hem kazara onlarla kalkıp gidersem o alışverişi onlarında burnundan getireceğimden. Bazı tipler vardır. Cebimde param yoksa mağaza mağaza gezmem bende diyen. Ben onlardan da değilim cebimde para varken de gezmem. Hele o giy-çıkar dene oldu olmadı bi beden büyüğünü alabilir miyim bu pantolonun iki ton açığı vaaar mı geyiklerinden ötürü yeni gelişme çağımda bir kaç arkadaşımın boğazına yapışma seviyesine gelmişliğim var. Saygısız değilim bundan keyif alan insanlar yapsınlar abi benimde arkadaşlarım var hava aydınlıkken bir mağazaya girip hava karardığında çıkan. Eeee sen ne giyiyorsun o zaman geri zekâlı dediğinizi duyar gibiyim. Senelerdir çizgisini beğendiğim 2-3 mağazam vardır benim bedenimi bilirim ihtiyacım neyse gider denemeden alır gelirim yada daha kolayı ihtiyaç listesi yapar annemin eline tutuşturur parasını veririm o gider alır gelir.

Sen buna kendince tembellik mi dersin, basit yaşamak mı bilmiyorum. Ama arkadaşlarım daha ziyade hırt demeyi tercih ediyorlar. Ama inan mağaza kapısında saatlerce alışveriş torbalarıyla sevgililerini yada eşlerini veya annelerini kız kardeşlerini bekleyen zavallı adamların halini çok iyi anlıyorum. Konu aslında sadece başlı başına alışverişte değil. Tuttuğum takımın içerdeki tüm maçlarını statta izlemeyi deplasman maçlarının olduğu gün ise kimseye söz vermemeyi tercih ediyorum. Futbol aşktır diyenlere yürekten katılıyorum.
Hayatım boyunca hiç rose şarap içmedim genel olarak şarap sevmem ama rosenin tadını dahi bilmem biraz hypoglisemik olmamımda etkisiyle en sevdiğim içki biradır hem de o kamyoncu şişesi olarak tabir ettiklerinden. Ağzımın bozuk olduğunu söylememe sanırım gerek yok herhangi bir yazımı okuduysan alt metinlerde şimdiye kadar anlamış olan lazım yok anlamadıysan o da senin şahsi andavallığın benim yapacak beşeyim yok. Ki bu mecrada elimden geldiğince edepli bir üslupla yazma çabasındayım. Annemden hayatım boyunca en çok duyduğum cümle ‘kızım biraz kibar ol, nazik ol, ağır ol’ dur. Tüm bunlara tezat olarak dışardan baktığında ağzımı açmayıp hareket etmediğim sürece fiziksel yapı olarak gayet nazik çıt kırıldım bir görünüşüm var . Bir saattir ne anlatıyor bu yavşak diyorsan söylüyorum : Seksen beş senesinin güneşli bir mayıs sabahı senin bildiğin tanıdığın Türk kadın profiline tepki olarak doğdum ben.

Yazar: DepresifModanna

1985 yılının mayıs ayında türk kadın profiline tepki olarak doğdum, gururluyum.

1 thought on “Türk Kadın Profiline Tepki Olarak Doğdum Ben..

    Mehmet Emre Baş

    (20 Ocak 2012 - 19:55)

    İlgiyle takip ediyorum. Gerçekten apayrı bir kişilik hatta erkeklere çok yakın bir karakterin var. 🙂 Bir Aksi Yazarlar buluşmasında tanışırız belki de.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir