Twitter Link Kısaltma Uygulaması

09.06.2011 tarihinde İnternet kategorisine eklenmiş, Kişi Okumuş ve 3 Yorum Yapılmış.

Twitter sosyal paylaşım platformlarının şüphesiz ki en başlarında geliyor. Gün geçmiyor ki yeni bir yeniliğini yayınlıyor. Tüm dünyada binlerce kişiye yazınızın ulaşmasını sağlayan Twitter mikro blog sistemindeki bazı olumsuzluklar tek tek çözülmeye.başladı.

twitter kısa linklemeTwitter mikro blog sistemi sadece 140 karaktere izin veriyor ve buna göre standartları vardı. Artık o standartlarının üzerine çıkılarak resim, video paylaşabiliyorsunuz. Bunlar için ayrı düzgün platformlar hazırlandı ve uygulanıyor.

Son zamanlarda ünlüler Twitter hesaplarından iletişim sağlayarak ve o anını yazılı paylaşarak popülerliğini artırıyorlar. Sosyal ağ sektöründe olabilmek aslında onlarında işine geliyor.

Twitter’ı ünlü kişilerde aktif olarak kullanmasıyla birlikte Twitter iyice büyüdü. Şu an Facebook ile aynı seviyeye geldi. Fotoğraf ve video paylaşımına da izin vererek çok fazla kullanıcıya kendine çekmeyi devam ettiriyor.

Twitter’dan Yeni Servis

kısa twitTwitter mikro blog sisteminde bildiğiniz üzere 140 karakter uygulaması var. Bu uygulama ile yazdıklarınızı kısaltmak ve paylaşmak istediğiniz linkleri başka bir sitede kısaltmak zorunda kalıyordunuz. Twitter yöneticileri bundan sonra link kısaltma hizmetini otomatik olarak vereceğini açıkladı. Bu açıklamanın hemen ardından Amerika’da uygulamaya başlandı. Çok kısa bir süre sonra ülkemizde de uygulanacaktır.

Linki nasıl kısaltıyorduk ?
Link kısaltmak için çok fazla sayıda site var. Bunlardan en güvenilir ve hızlı olanı tabi ki de Google url shortener http://goo.gl/ sitesi
Örneğin Bu konu için ; http://www.aksiyazar.com/twitter-link-kisaltma-uygulamasi.html
Kısaltılmış Hali  ;  http://goo.gl/JL9dP

Yazar Hakkında
Murat

Yazar : Murat

Yazar Hakkında : 1982 doğumlu İnternet sistemleri ve yazılımı konularında uzman Uludağ üniversitesi mezunu Murat GÜLÇİÇEK Google+ Profili

Yazarın Tüm Yazıları İçin Tıklayınız

Yorumlar
İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz

Mehmet Emre Baş
09 Haziran 2011 - 15:08

Güzel ve işe yarar bir uygulama olacak ama bence kelimeden linkleme özelliği eklense de uzun garip linkler ya da kısa belirsiz linklerle uğraşılmasa.

plaket
09 Haziran 2011 - 15:26

teşekkürler..

İbrahim Topçu
10 Haziran 2011 - 10:23

güzel bir uygulama ama Mehmet Emre Baş’ın dediğine katılıyorum, bu şekilde insanlar farklı yerlere yönlendirilebilir.

Üç Artı Bir Tv
 • Twitter@aksiyazar

 • FriendFeed@aksiyazar

 • instagram@aksiyazar

 • Son Yapılan Yorumlar

  Ayakkabı Seçerken Nelere Dikkat Etmeli için beşevler çilingir diyorki;

  topuklu ayakkabı giyemiyorum ...nasıl giyebilirim

  Contorium Bilmecesi için Burak diyorki;

  Mondros değil Honduras

  Türkçe'nin Zenginliği için ege diyorki;

  İngilizcedeki son ek sayisi 678 Turkcedeki 100 İngilizcedeki on ek sayisi 1000in ustunde Turkcede yok Perfect zamanlarinin turkce karsiligi y