Twitter Link Kısaltma Uygulaması

Twitter sosyal paylaşım platformlarının şüphesiz ki en başlarında geliyor. Gün geçmiyor ki yeni bir yeniliğini yayınlıyor. Tüm dünyada binlerce kişiye yazınızın ulaşmasını sağlayan Twitter mikro blog sistemindeki bazı olumsuzluklar tek tek çözülmeye.başladı.

twitter kısa linklemeTwitter mikro blog sistemi sadece 140 karaktere izin veriyor ve buna göre standartları vardı. Artık o standartlarının üzerine çıkılarak resim, video paylaşabiliyorsunuz. Bunlar için ayrı düzgün platformlar hazırlandı ve uygulanıyor.

Son zamanlarda ünlüler Twitter hesaplarından iletişim sağlayarak ve o anını yazılı paylaşarak popülerliğini artırıyorlar. Sosyal ağ sektöründe olabilmek aslında onlarında işine geliyor.

Twitter’ı ünlü kişilerde aktif olarak kullanmasıyla birlikte Twitter iyice büyüdü. Şu an Facebook ile aynı seviyeye geldi. Fotoğraf ve video paylaşımına da izin vererek çok fazla kullanıcıya kendine çekmeyi devam ettiriyor.

Twitter’dan Yeni Servis

kısa twitTwitter mikro blog sisteminde bildiğiniz üzere 140 karakter uygulaması var. Bu uygulama ile yazdıklarınızı kısaltmak ve paylaşmak istediğiniz linkleri başka bir sitede kısaltmak zorunda kalıyordunuz. Twitter yöneticileri bundan sonra link kısaltma hizmetini otomatik olarak vereceğini açıkladı. Bu açıklamanın hemen ardından Amerika’da uygulamaya başlandı. Çok kısa bir süre sonra ülkemizde de uygulanacaktır.

Linki nasıl kısaltıyorduk ?
Link kısaltmak için çok fazla sayıda site var. Bunlardan en güvenilir ve hızlı olanı tabi ki de Google url shortener http://goo.gl/ sitesi
Örneğin Bu konu için ; http://www.aksiyazar.com/twitter-link-kisaltma-uygulamasi.html
Kısaltılmış Hali  ;  http://goo.gl/JL9dP

Yazar: Murat

1982 doğumlu İnternet sistemleri ve yazılımı konularında uzman Uludağ üniversitesi mezunu Murat GÜLÇİÇEK Google+ Profili

3 thoughts on “Twitter Link Kısaltma Uygulaması

  Mehmet Emre Baş

  (09 Haziran 2011 - 15:08)

  Güzel ve işe yarar bir uygulama olacak ama bence kelimeden linkleme özelliği eklense de uzun garip linkler ya da kısa belirsiz linklerle uğraşılmasa.

  plaket

  (09 Haziran 2011 - 15:26)

  teşekkürler..

  İbrahim Topçu

  (10 Haziran 2011 - 10:23)

  güzel bir uygulama ama Mehmet Emre Baş’ın dediğine katılıyorum, bu şekilde insanlar farklı yerlere yönlendirilebilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir