UYUMON

19.03.2012 tarihinde Yaşam ve İnsan kategorisine eklenmiş, Kişi Okumuş ve 1 Yorum Yapılmış.

Maç izlerken, bira içerken ve küfür ederken on kaplan gücünde olabilen bendeniz, sair zamanlarda odamdan tuvalete gitmemek için böbreklerimden hergün küfür yiyen yine ben. Stresli, aksi ya da agresif olmak için herhangi bir özel çaba göstermiyorum ama tembel olmak için gösterdiğimi söyleyebilirim.Hayatın adaletinin vuku bulmasını uyuyarak bekleyebilirim ben mesela.Faydalı bir zaman geçirme yöntemi ayrıca.Fakat şöyle bir dezavantajı var uyudukça uyuyasın gelir terimi kesinlikle doğru 24 saatin 20 saatini uyuyarak geçirebilme rekorunu hala elimde tutuyorum ve bundan da hiç rahatsız değilim ben.

Ben değilim de gel gör ki bu durum zaman zaman yakın çevremin hayli canını sıkıyor olucak ki geçen gün nişanlım patladı.Onu takip eden ikinci gün en yakın arkadaşım sonrasında da annem.Nişanlımın 10. “sinemaya gidelim mi” teklifini de ‘ya bırak boşver gel uyuyalım‘ diyerek arkadaşımın abartısız 20. falan ‘bi görüşelim, kahve içelim‘ teklifini ‘hastayım ben yeaa uyuyom’ diyerek geçiştirdikten sonra vurucu darbe annemden “aaaah içimi sıkıyosun modanna kalk dışarı çık oksijen al yada git içerde televizyon falan izle yatakhane mi burası sabah uyu öğlen uyu, akşam uyu.. depresyondaysan da söyle doktora götüreyim.” demesiyle farkettim ki nerden baksan 1 haftadır pijamalarımı hiç çıkarmamış, leşyuslukta sınır ötesi enkaz gözler şiş saçlar yağlı bir vaziyetteyim. Hayır depresyonda değilim ama uyumaktan daha iyi yapıcak bişeyim yok, alternatiflerin hepsii koca götümü kaldırmamı gerektiriyor oysa uyumak öylemi hem şanslı anımdaysa muhteşem ötesi rüyalarla yaşadığım hayatın daha güzelini hiiiç bi tarafımı oynatmadan da yattığım yerde yaşıyor olabiliyorum. Sürekli aksiyon bana göre degil aga.Gençken yaptık, gezdik, tozduk, içtik, sıçtık, günlerce uykusuz kaldık ama bi yerden sonra yeni nesilin önünü açmak gerektiğine inandık.Ha bi de o dün gece 90+4 te kaçan top var ya onun ben taaaa…..

İlgili Terimler :
Yazar Hakkında

Yazar : DepresifModanna

Yazar Hakkında : 1985 yılının mayıs ayında türk kadın profiline tepki olarak doğdum, gururluyum.

Yazarın Tüm Yazıları İçin Tıklayınız

Yorumlar
İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz

Mehmet Emre Baş
25 Mart 2012 - 12:11

Senin 10 kaplan gücüne inanmak bir tarafa dursun 1 yavru kedi gücünde olmana bile inanmıyorum. 🙂

Üç Artı Bir Tv
 • Twitter@aksiyazar

 • FriendFeed@aksiyazar

 • instagram@aksiyazar

 • Son Yapılan Yorumlar

  Ayakkabı Seçerken Nelere Dikkat Etmeli için beşevler çilingir diyorki;

  topuklu ayakkabı giyemiyorum ...nasıl giyebilirim

  Contorium Bilmecesi için Burak diyorki;

  Mondros değil Honduras

  Türkçe'nin Zenginliği için ege diyorki;

  İngilizcedeki son ek sayisi 678 Turkcedeki 100 İngilizcedeki on ek sayisi 1000in ustunde Turkcede yok Perfect zamanlarinin turkce karsiligi y