Ya Bizden Sonrası?

Şimdi sen bu yazıyı okuyan mankafalı ben sen o hepimiz.Kurduğumuz adına hayat dediğimiz sadece maddiyata ve paraya dayalı sistemimizin içine sıçayım ben. Bu sistem içinde kaybolan beyinlere, söyeyecek sözü olup susanlara, en çok ta köşesine çekilip ömrünü tavşan boku olarak sürdürmeye kararlılar sizin topunuzunda kafasına sıçayım.

Üç kuruş daha fazla kazanmak ya da aman abi şahit yazarlar ben bilmiyorumcular ve hatta düzenin yalakaları sayenizde muhteşem bir nesil geliyor arkamızdan. Öfke kin dolu içlkeri nefretle hatta hırsla kaplı.Hedeflerinde ki kapıları açmak için yapamayacakları şey olmayan muhteşem adi bir ergen toplumu yetiştirdik hepimiz elele ve hepberaber. Bu sebepten seni, kendimi, sokaktakini, evimdekini hatta evindekini de tebrik ediyorum.Yapılan haksızlıklara susmayı öğrettik çünkü.İnsanlıktan nasiblerini alırlarsa başlarının yanacağını zannettirdik.Her defasında bulaşma karışma sus dedik.Ayrımcılık yapıldı sessizleştik oturduğumuz koltuk ne kadar küçükse de kaybetmemek adına.Ötekileştirdiler birbirimizden sokakta oynadığımız arkadaşlarımızdan aynı havayı soluduklarımızdan, öylece seyrettik.İşkence ettiler hayvanlara cezasız bıraktık.Tecavüz ettiler küçücük çocuklara ertesi sabah unuttuk.Kafasını kestiler genç kızların tepkimiz 6 ay dayanabildi.oturduğun yaşadığın doğduğun toğrağı karış karış sattılar korkumuzdan magazinle ilgilendik.Şimdi seni , beni hepimizi görerek ergenleşen bu toplumun yetişkin olduğu bir dünyaya neler yapabileceğini düşündün mü hiç “Nasıl yönetileceğini çocuklarının”?

Ya da gözünden sakınacağın evladının ne çeşit manyakların sapkınların arasında yaşayacağını düşündün mü? Düşünmedin elbet başka problemlerin vardı çünkü kafanda. Kredi kartının ekstresi, belki iş bulma derdi en basitinden unutamadığın eski aşın yada ayın ik haftası cebinde kalmayan kuruşların.Daha büyük probemleri çıkmazları öteledik biz gündelik hayatımız için.Ben merkezci bir nesil olarak yetiştirildik çünkü bizde ama bizden sonrası asıl bizden sonrası korkutuyor adamı…

Yazar: DepresifModanna

1985 yılının mayıs ayında türk kadın profiline tepki olarak doğdum, gururluyum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir