Ya Net Ya Bulanık

01.03.2012 tarihinde Genel kategorisine eklenmiş, Kişi Okumuş ve 0 Yorum Yapılmış.

Neden hep en sevdiklerini üzer insanlar üzgünken? Sinirlerini boşaltabilmek, kızdıkları veya üzüldükleri başka başka şeylerin hırsını neden en sevdiklerinden çıkarırsın ki? Onlar sen ne yaparsan yap koşulsuz şartsız seni sevdikleri için mi? O vazgeçilmezliğin verdiği güvene sığındığın için mi? Eğer öyle ise sil at koca kafandan tüm bunları.Çünkü sende herkes gibi vazgeçilmez değilsin.

Sadece anneler vazgeçemezmiş çocuklarından ve geri kalan herkes için mutlaka yerin doldurulabilir. Acı ama gerçek. Bu yüzden şimdiden geç kamadıysam uyandırayım. Hayatında her ne gerçek varsa bildiğin emin olduğun hepsini aşağı sıralara ötele ve en tepesine ADALET‘i koy. Adil olmaya başla şimdiden önce kendine adil ol.Sonra etrafında ki herkese. Daha sonra AFFETMEK kelimesini yerleştir. Ve yine en başta kendinden başla affetmeye.Keşkelerin için yaptıkların yapmadıkların için kısaca yaşadığın şu andan önce de kalan her eyemin fikrin veya sözün için önce kendini affet. Daha sonra vicdanında taşıdığın tonlarca yükü kızgınlıklarını, öfkelerini ve kinerini gözden geçir ve kurtul onardan.Zira kaç zamandır yük olarak taşıdın kızgınlıklarını sana taşımaya başladığın andan itibaren herhangi bir fayda sağlamadılar işte.Bırak gitsinler gitsinler ki sende dünyaya bulanık hırslarının arkasından değil olduğun yerden bak. En net şekliyle göreceksin hayatı sana yaşattıkları ne kadar kötü, acı, adaletsiz oursa olsun. Unutma tek yaşayan sen değilsin bunları. Ben, o, ahmet, mehmet, ayşe , fatma tanıdığın tanımadığın her kim varsa gözlerini kapatana kadar hayata nasibini alacak aynı senin gibi.Ve düşün biz insanlar mutlu olduğumuz anları neden yaşadıktan hemen sonra siliveririz öylece zihnimizden de yaşanan acılar öfkeler ve kızgınıklar her daim aklımızda kalır.Şimdi karşına geçip sana yaşadığın en mutlu 5 anı saysana bana dersem düşünürsün biliyorum gerizekalısın çünkü aynı benim gibi. Ama yaşadığın 5 en büyük acıyı say desem hiç duraksamadan en az 15 e kadar sayabilirsin.Gördüğün gibi bunda hayatın suçu yok eğer varsa bi suç oda senin algın yoksa hiç mi mutlu ve huzurlu hissetmedin kendini ailenle nbir geceyi paylaşırken, sevdiğin bir insanın elini tutarken, dostarınla kadeh tokuştururken..Şimdi eğer okuduysan bu yazıyı pekte Modanna’nın tarzı değil dediğini duyabiliyorum.Evet değil insanların hayatarı çokta bi tarafımda oan biri değilim ama yine de paylaşmak istedim aklımdan geçenleri gerisi senin elinde ister bulanıklığına dön ister gel netleşelim..

İlgili Terimler :
Yazar Hakkında

Yazar : DepresifModanna

Yazar Hakkında : 1985 yılının mayıs ayında türk kadın profiline tepki olarak doğdum, gururluyum.

Yazarın Tüm Yazıları İçin Tıklayınız

Yorumlar
İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz

Üç Artı Bir Tv
 • Twitter@aksiyazar

 • FriendFeed@aksiyazar

 • instagram@aksiyazar

 • Son Yapılan Yorumlar

  Ayakkabı Seçerken Nelere Dikkat Etmeli için beşevler çilingir diyorki;

  topuklu ayakkabı giyemiyorum ...nasıl giyebilirim

  Contorium Bilmecesi için Burak diyorki;

  Mondros değil Honduras

  Türkçe'nin Zenginliği için ege diyorki;

  İngilizcedeki son ek sayisi 678 Turkcedeki 100 İngilizcedeki on ek sayisi 1000in ustunde Turkcede yok Perfect zamanlarinin turkce karsiligi y