Ya Sonra

Her şeyi erteler insan.. bir gün, bir ay, bir yıl sonraya..yaşaması gerekenleri sürekli bir kenara iter. Kaybettiklerini, keşkelerini, pişmanlıklarını düşünerek yaşar yaşlanır insan..hayatın ta kendisine geç kalır sonunda.  Katlayıp cebine koyduğu hayat sayfası dikilir karşısına hesap sorar. Mutluluk adına kaçırdığı ne varsa hepsinden hem de. Sonra yaparım deyip de yapamadıkların, sonra söylerim dediklerin ama söyleyemediklerin, bembeyaz bir sayfa açıp karalamak istediklerin ama bir türlü yazamadıkların, sonra, sonra ve hep sonra dediklerin..ya yoksa sonra’sı hayatın..

Beni her ölüm etkiler

tanımasam bile üzülürüm

yitirilmiş ümitlere…

Hiç gerçekleşemeyecek ideallere… B.N*

 

 

İnsan yemek ihtiyacını hiç erteler mi susuzluğunu dindirmeye gücü yeter mi? Erteleme hiç bir şeyi. Zihnini kurcalayan bütün soruları sor..en güzel sözleri sarf et korkmadan, en güzel işini yap..dök eteğindekileri rahatla. Sonra pişmanlıktan kıvranma.

 

Yaşanmamış sevgilere üzülürüm

bu yüzden korkarım yaşamı ertelemekten

ne yapılması, ne söylenmesi gerekiyorsa

söylenmeli, yapılmalı… B.N*

 

 

Bu hayatta herkesin amaçları vardır. Nedir bu amaçlar? Okumak, üniversiteye gitmek, meslek sahibi olmak, evlenmek yuva kurmak, çocuk sahibi olmak, çocuklarını yetiştirmek vs. vs. Yanıldığımız bir nokta var ama. Bu amaçlar amaç değil, sadece hedeflerimizdir. Bizim tek ve en önemli amacımız mutluluk olmalıdır. Mutlu olmanın tek yolu da hayatı yaşamaktır. Ertelenen hayatlar, pişmanlık ve keşkeler getirir ardından. Biz erteleyen taraf olmayalım. Bırakın duygularımız istediği gibi yol alsın.

 

Bir sürecin başında, ortasında yaşam her an sona erebilir

sonrası olmayabilir

fedakârlıklar güzel ama

unutmayalım (herkes kendi hayatını yaşar) B.N*

 

*= (BEHÇET NECATİGİL)

 

FATMA YILDIZ

Yazar: SCHNEEFLOCKE

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir