Yeni Bir Nefes Simge Sağın

 

8 ağustos İstanbul doğumlu olan Simge, müzisyen bir ailenin kızı olduğu için müzikle çok küçük yaşlarda tanıştı. Aslan burcu olan Simge Sağın temkinli ve detaycı olduğu çıkardığı albümde kendini belli ediyor.

Müzik sevgisi ve aşkını gizlemeden zaman kaybetmedi ve müzikle ilgili çalışmalarının devamını İstanbul Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuarı Ses Eğitimi Bölümünü kazanarak ilerletti.

Okulda Alaattin Yavaşça, Selahaddin İçli gibi pek çok değerli müzisyenle tanışma ve çalışma şansını yakaladı.

simge sagin biyografi ve klipleriOkuma sürecinde popüler müzik dünyasında çalışmaya başlayan Simge, ilk profesyonel deneyimini Zeynep Dizdar orkestrasında yaşadı.

Türkiye’nin en iyi kadın sesi ve vokallerinden olan Gülşen ile 4 yıl, Yaşar ile 2 yıl ve son olarak Türkiye’nin en başarılı söz ve müzik yazarı olan Serdar Ortaç ‘la 2 yıl çalıştı. Bunların dışında dizi müziği çalışmalarında da bulundu.

Kıraç’la yaptığı düet ile “Annem” dizisinin büyük ilgi gören jenerik müziği çok ilgi uyandırdı.
http://youtu.be/2AoBeaBZD4o
Geçtiğimiz günlerde yeni çıkan, prodüktörlüğünü Erdem Kınay‘ın üstlendiği “Yeni Çıktı” adlı albümüyle popüler müzik camiasına hızlı bir adım attı.

Türk Pop müzik camiası Simge Sağın’ı konuşuyor. Simge Sağın “Yeni Çıktı” adlı albümü ile bu yaz yeni bir soluk, yeni bir yüz olma yolunda hızla yol alıyor. Simge Sağın’ın ‘Ödeme Vakti’ adlı parçasına çektiği ve ses rengini belli eden muntazam klip.

http://youtu.be/HDH8Yzy-dCA

Simge Sağın fiziği ve güzelliği ile de dikkatleri üzerinde toplamayı başarıyor. Simge ileriki zamanlarda Türkiye’nin pop müzik ailesinin sempatik yüzlerinden biri olmayı başaracağa benziyor. Şimdiden herkes tarafından benimsendi ve pop camiasının ileri gelenlerinden tam not aldı.

Simge Sağın Facebook Sayfası
Simge Sağın Twitter Sayfası
Resmi Web Sitesi

Yazar: Murat

1982 doğumlu İnternet sistemleri ve yazılımı konularında uzman Uludağ üniversitesi mezunu Murat GÜLÇİÇEK Google+ Profili

1 thought on “Yeni Bir Nefes Simge Sağın

    Mehmet Emre Baş

    (05 Haziran 2011 - 10:11)

    Ben kadınlığını ön plana çıkaran hiçbir şarkıcıyı beğenmiyorum genelde. Çünkü sesini ön plana çıkarsa çok daha iyi yerlere gelebilir belki. Ama piyasaya göre herkes hareket edip açık saçık klipler çekiyor. Gelip geçici oluyorlar bu sektörde.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir